Het is genoegzaam bekend dat de hedendaagse jeugd minder beweegt. “Onder andere social media en games zorgen ervoor dat kinderen steeds minder buitenhuis en op school bewegen. En dat is helaas terug te zien op het voetbalveld” aldus Anton Rave, hoofdopleidingen van de v.v.Hattem. ”Kinderen bewegen minder gemakkelijk, de oudere jeugd en senioren zijn blessuregevoelig en overgewicht ligt op loer.”

Deze constatering heeft v.v.Hattem doen besluiten in zee te gaan met fysiek trainer Ed van de Bergh. “Het is zeer verstandig dat v.v.Hattem structureel aandacht gaat geven aan fysiek training. Motorische vaardigheid, snelheid, kracht, lenigheid en conditie zijn basis-ingrediënten voor iedere voetballer”, geeft Ed aan.

Het komende seizoen gaan de bovenbouwteams van de jeugd en de Hattem 1 selectie tweemaal per week fysiek training krijgen binnen hun reguliere trainingen. “Tweemaal per week aandacht geven aan het fysieke is minimaal noodzakelijk om het zinvol te laten zijn” aldus Ed van de Bergh.