Gemeenteplan voor parkeren bij sportpark – vv Hattem Skip to content

Gemeenteplan voor parkeren bij sportpark

Gemeente Hattem gaat mogelijk tien extra parkeervakken aanleggen bij sportpark ‘t Achterveen in Hattem. En dat terwijl er volgens de eigen telmethode 125 extra plaatsen nodig zijn.

De twee voetbalverenigingen in Hattem klagen al jaren over de krapte op de parkeerplaatsen bij hun clubterreinen. Bezoekers van het sportpark zien zich vaak gedwongen hun auto (illegaal) langs de weg te parkeren omdat er geen ruimte meer is op de parkeerplaatsen. Daardoor is de verkeersveiligheid van de Konijnenbergerweg en Hazenakker in het geding. Ook wordt er bij grote drukte geregeld illegaal geparkeerd in de bermen van het fietspad langs de voetbalvelden.

Gelijk
Waarom het jaren heeft geduurd voor de gemeente met een oplossing kwam is niet duidelijk. De voetbalverenigingen vragen al bijna tien jaar aandacht voor de problemen. Volgens voorzitter Jan-Dirk Sprokkereef van VV Hattem is het nieuwe plan praktisch gelijk met het voorstel wat in 2016 in samenspraak met omwonenden en sportverenigingen is opgesteld. ,,Het enige verschil is dat de gemeente nu ook erkent dat er een tekort is aan parkeerplaatsen.’’

Het aantal beschikbare parkeervakken bij het sportpark (299) is volgens de eigen rekenmethode van de gemeente niet voldoende voor het aantal van 6 voetbalvelden en 2 hockeyvelden op het park. Het tekort volgens deze methode is 125 parkeervakken. De voetbalverenigingen denken zelf met zo’n veertig à vijftig extra vakken toe te kunnen, zegt Sprokkereef.

Tellingen
Om meer zicht te krijgen op het probleem bij piekmomenten moeten eerst parkeertellingen gehouden worden, zo blijkt uit de plannen van de gemeente.

Als daaruit blijkt dat er noodzaak is voor meer parkeerruimte, wil de gemeente op termijn extra parkeervoorzieningen aanleggen aan de zuidkant van de Konijnenbergerweg. Probleem is dat dat gebied deel uitmaakt van het Gelders Natuur Netwerk. Sprokkereef: ,,De makkelijkste oplossing en in onze ogen minst kostbare is het inrichten van een stuk grond dat nu gepacht wordt door de hockeyvereniging. Zij gebruiken het nu niet en er hoeven bijna geen bomen voor gekapt te worden.’’

Dat terrein zou ruimte bieden van 65 parkeervakken. het probleem daarvan is dat er geen overeenstemming is met de hockeyvereniging.

De Hazenakker moet, net als de Konijnenbergerweg nu al is, een parkeerverbodzone worden.

Aanwonenden
Kees van Rijckevorsel, aanwonende van de Konijnenbergerweg, moet lachen als hij hoort dat de gemeente wat wil gaan doen aan de parkeeroverlast. ,,Nu pas? Ik ken de plannen niet, maar het is een probleem wat al jaren speelt. In mijn ervaring heeft de gemeente wel heel veel aansporing nodig om maatregelen te nemen. Wij hebben jaren geleden zelf als aanwonenden aangetoond dat de parkeerplaats vooraan de Konijnenbergerweg prima dienst kan doen voor sportparkbezoekers. De gemeente deed daar niets aan, maar wij hebben daar toen een provisorisch bordje ‘P’ opgehangen, en ja hoor, de volgende dag parkeerde men daar. Gelukkig heeft de gemeente dat toen overgenomen.’’

Maar die parkeerruimte is bij lange na niet genoeg. Ook Van Rijckevorsel ziet nog vaak dat er wildgeparkeerd wordt ook op het fietspad over de voormalige spoorbaan. Zijn advies? ,,Leg maar gewoon dikke boomstronken in de bermen, dan parkeert daar niemand meer.’’

(overgenomen uit de Stentor)

Scroll To Top