Zien roken doet roken. Wij vinden het belangrijk dat kinderen gezond opgroeien. Sporten is gezond, terwijl (mee)roken erg schadelijk is voor de gezondheid. Ook blijkt dat wanneer kinderen anderen zien roken het nog aantrekkelijker is om ook te gaan roken. Zeker als die ander iemand is naar wie zij opkijken, zoals sporters, trainers en ouders. Daarnaast raken kinderen sneller verslaafd en hoe jonger iemand begint met roken, hoe moeilijker het is om op latere leeftijd te stoppen. Tweederde van de rokers is al begonnen voor het 18e levensjaar.

Ook vvHattem wil dat de jongeren binnen haar vereniging zo gezond mogelijk opgroeien. Daarom is besloten het sportpark van vvHattem per 1 januari 2021 rookvrij te maken. Voor de verstokte rokers is er buiten het toegangshek een rookplek gecreëerd maar op het park mag, op geen enkel moment van de dag of de week, worden gerookt.

Door middel van de welbekende borden van de Rookvrije Generatie zal dit op ons Sportpark kenbaar worden gemaakt.

Het bestuur van vvHattem
December 2020