Punt in Heerde na winderig duel tegen SEH
v.v. Hattem heeft zaterdag in Heerde een punt overgehouden aan het duel met SEH. Op sportpark De Eeuwlanden werd het 1–1 in een wedstrijd waarin de harde wind een grote rol speelde. Gezien de kansen en de momenten in de wedstrijd voelde het gelijkspel voor Hattem als zuur puntverlies.
Trainer Mark Homme van de Veen moest opnieuw puzzelen door afwezigen vanwege vakantie en blessures. Toch begon Hattem goed aan de wedstrijd. Ondanks de lastige omstandigheden probeerde Hattem van achteruit op te bouwen en verzorgd voetbal te spelen, terwijl SEH vaker koos voor de lange bal en hoog druk probeerde te zetten.
De eerste helft was voetballend niet hoogstaand, maar Hattem had wel het beste van het spel en de meeste dreiging. Op slag van rust viel de verdiende voorsprong. Uit een corner van links kopte Jorn Vos knap binnen en zette Hattem op 0–1. Een heerlijke opsteker vlak voor de thee.

Grote kans op 0–2
Na rust kreeg SEH de wind in de rug en bracht het een extra lange spits in om via hoge ballen gevaar te stichten. De wedstrijd werd meer in evenwicht, maar de grootste kans was voor Hattem.
In de 56e minuut werd SEH prachtig uitgespeeld. Sam Broekhuis passeerde zijn tegenstander knap en legde de bal panklaar voor Niels Schiphorst. Vrij voor het doel ging de inzet helaas over. Dat had de 0–2 moeten zijn.
In de tweede helft maakten ook Jort Steenman en Jaden Halfwerk hun rentree na een langere afwezigheid, wat extra energie gaf aan het elftal.
Discussie en gelijkmaker
SEH bleef loeren op de lange bal. Uit zo’n hoge bal werd doorgekopt en kwam topscorer Sven van Egteren in balbezit. Hij bleef rustig en schoot de 1–1 binnen.
Kort daarna leek Hattem opnieuw toe te slaan. Jaden Halfwerk stuurde Sam Broekhuis diep, die alleen op de keeper af kon gaan. De assistent scheidsrechter van SEH vlagde echter voor buitenspel. Tot terechte frustratie van de Hattem aanhang, want uit de beelden bleek dat dit niet correct was. Het was al de tweede keer in de wedstrijd dat een veelbelovende aanval zo werd onderbroken.
Slotfase
In de slotfase drong SEH nog aan, maar doelman Alec van Dijk keepte sterk en hield zijn ploeg overeind. Beide ploegen kregen nog kleine kansen, maar gescoord werd er niet meer.
Eindstand 1–1. Een punt waar vooraf misschien voor getekend zou zijn, maar gezien de grote kans op 0–2 en de discutabele beslissingen voelt het aan Hattem zijde alsof er meer in zat.
Volgende week zien we jullie graag weer op sportpark ’t Achterveen. Dan ontvangen we Columbia uit Apeldoorn. Samen achter Hattem 

De Foto’s zijn gemaakt door Barend de Ruiter
